O CaixaBank

CaixaBank [czytaj: la ˈkaʃə] jest jedną z największych grup bankowo-ubezpieczeniowych działających na terenie Hiszpanii. Nasza historia rozpoczęła się w 1904 roku w Barcelonie wraz
z założeniem Caja de Ahorros y Pensiones de Barcelona ”la Caixa”, która oferowała produkty oszczędnościowe i ubezpieczeniowe.

CaixaBank [czytaj: ˈkaʃəbɛɪŋk] z 13 milionami klientów oraz aktywami przekraczającymi 340 mld euro jest liderem bankowości detalicznej i korporacyjnej. Akcje notowane na giełdzie w Madrycie wchodzą
w skład indeksu największych spółek (IBEX 35).

Będąc liderem rynku hiszpańskiego Grupa ”la Caixa” dywersifikuje swoją działalność poprzez strategiczne partnerstwo z międzynarodowymi instytucjami finansowymi i grupami kapitałowymi. Rozbudowana sieć oddziałów i przedstawicielstw w najważniejszych ośrodkach finansowych zapewnia wsparcie klientom na całym świecie.

Otwarty w Warszawie w 2007 roku Oddział CaixaBank został pierwszą, w pełni operacyjną, jednostką poza granicami Hiszpanii. Swoją działalność koncentruje przede wszystkim na obsłudze firm
z hiszpańskim kapitałem, międzynarodowych korporacji oraz polskich przedsiębiorstw.
Dzięki zindywidualizowanym rozwiązaniom w obszarach finansowania i gwarantowania transakcji handlowych oraz projektów, jesteśmy partnerem dla firm z kluczowych sektorów gospodarki. Jednocześnie oferujemy naszym klientom produkty i usługi rozliczeniowe w zakresie ich bieżącej działalności.

Ponad stuletnia historia odpowiedzialnej społecznie bankowości to również Fundacja ”la Caixa”, której roczny budżet w wysokości 500 milionów euro dedykowany jest projektom z obszaru m.in. opieki społecznej, nauki oraz sztuki.

W ramach działalności Fundacji ”la Caixa” w Polsce realizowany jest od 2012 roku projekt „Włącz się”, skupiający się na aktywizacji zawodowej osób wykluczonych społecznie.